Dbanie o cerę – samemu czy u kosmetyczki w Bielsku-Białej?

Każdego dnia bardzo mało czasu lub wcale, poświęcamy na myślenie o naszej skórze, a przecież bez niej nie bylibyśmy w stanie w ogóle funkcjonować. Skóra bowiem pełni bardzo ważną funkcję w naszym organizmie. To skóra przecież chroni nas każdego dnia przed czynnikami zewnętrznymi, bakteriami, grzybami, chłodem i gorącem. Czasem zapominamy o tym w jaki sposób prawidłowo o nią dbać, a przecież i skórze należy się coś od życia. Dbanie o cerę powinniśmy rozpocząć od jej prawidłowego oczyszczania. W tym celu nie wystarczy jej codzienne mycie wodą z mydłem. Lepiej stosować tonik oczyszczający lub płyn micelarny. Kosmetyki dostępne praktycznie w każdym sklepie i każdej drogerii. Ważne jest oczyszczanie skóry zarówno rano jak również wieczorem, zmywając z twarzy makijaż i zanieczyszczenia całego dnia. Można również użyć mleczka do demakijażu.

Oprócz oczyszczania ważne jest też złuszczanie. Nasza skóra zrzucą zewnętrzną warstwę każdego dnia. Warto jej w tym pomóc stosując peelingi. Ważne by robić to w miarę regularnie, ale nie za często. Pobudzamy w ten sposób skórę do regeneracji. Ważne jest również nawilżanie skóry. W tym celu możemy zastosować nawilżające kremy na dzień i na noc. Ważne by stosować je po oczyszczaniu cery. Warto również odżywiać regularnie naszą skórę. Kilka razy w tygodniu po peelingu powinniśmy zastosować maseczki odżywiające dobrane do odpowiedniego rodzaju naszej skóry. Jeśli sami mamy wątpliwości co do tego jak zabrać się za naszą cerę, warto wówczas odwiedzić salon kosmetyczny w Bielsku-Białej (swiaturody.com – opinie o kosmetyczkach). Profesjonalna kosmetyczka będzie w stanie fachowo doradzić jak zadbać o cerę, żeby była świeża i pełna energii i wigoru. Zawsze lepiej jest skorzystać z wiedzy specjalistów, którzy będą w stanie zaproponować najlepszą dla naszej skóry terapię ochronną. W Bielsku-Białej do wyboru jest bardzo dużo salonów kosmetycznych, które oferują bardzo profesjonalne porady, łącznie z konsultacjami dermatologicznymi. Warto zatem każdego dnia pamiętać o tym, że mamy tylko jedną skórę, która bardzo dobrze służy nam każdego dnia. Dbajmy więc o nią by była odpowiednio odżywiona, oczyszczona i nawilżona. Dzięki temu będziemy czuć się bardziej zadbani, a przez co przepełnieni pewnością siebie. Piękna, zadbana cera jest oznaką dobrego samopoczucia, a to jest oznaką zdrowia i chęci do życia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>