Droga do pięknych stóp

W miarę upływu czasu i postępów w dziedzinie zabiegów estetycznych pojawia się coraz więcej części ciała, o które należy zadbać, na które nikt wcześniej nie zwracał uwagi. Jeszcze kilkanaście lat temu salony kosmetyczne w Warszawie (źródło: swiaturody.com) przeprowadzały zabiegi upiększające twarz, likwidujące zmarszczki lub cellulit. Z czasem oferty warszawskich kosmetyczek poszerzyły się do tego stopnia, że można poddać pełnej kuracji upiększającej stopy na szereg sposobów.

Stopy są bardzo ważną częścią ciała – to na nich spoczywa nasz ciężar. Mimo, że nasza twarz nie styka się z niczym co mogłoby ją mechanicznie uszkodzić, to dbamy o nią używając kremów, balsamów i specjalnych kosmetyków. Więc dlaczego nie dbać tak o stopy, które cały czas są obciążone czynnikami takimi jak obuwie, podeszwy, podłoże, odciski, halluksy i inne przypadłości?

Warto więc zadbać o zdrowie stóp. Na początku dobrze sprawdzają się domowe sposoby. Po pierwsze odpowiednia higiena i dobór obuwia – należy zadbać aby nasze stopy były wolne od wszelkiego rodzaju chorób takich jak np. grzybica. Nasze stopy nigdy nie będą w dobrej formie, jeżeli będziemy chodzić w nieodpowiednim obuwiu – musi być wygodne i przewiewne. Noga musi oddychać. Dużo Polaków ma problem z poceniem nóg i związanym z tym nieprzyjemnym zapachem, jednak jest to problem dla tych, którym nie chce się odrobinę przyłożyć i zadbać o swój komfort. Wystarczy udać się do najbliższej apteki i kupić środek przeciw poceniu lub wkładki zapachowe do obuwia. Po dokładnym umyciu należy dobrze wytrzeć stopy delikatnym ręcznikiem, a następnie użyć intensywnie nawilżającego lub tłustego kremu.
Bardzo dobry dla zdrowia jest masaż stóp – pobudza on krążenie, przez co likwiduje się uczucie ciężkości oraz stymulowana jest produkcja składników skór, a to z kolei sprawia, że twardy naskórek szybciej i łatwiej się złuszcza.

Jeżeli uporami się z kwestiami zdrowotnymi to pora zadbać o walory estetyczne. Wygląd stóp jest bardzo ważny, chociaż kilkanaście lat temu taki „niuans” nie miał aż takiego znaczenia. Całe szczęście, ze to się zmieniło.

Jedną z częstych przypadłości są pękające stopy, tutaj ważna jest profilaktyka aby w ogóle do tego nie dopuścić ponieważ pękające stopy bardzo trudno jest „wyleczyć”. Jest to jednak możliwe. Po codziennej kąpieli stopy należy smarować specjalnym kremem do pięt. Wskazane jest aby w składzie był zawarty kompleks witamin E i D. Sprawia to, że skórka staję się bardziej miękka i szybko się regeneruje.
Pielęgnacja stóp daje nam efekt zdrowotny i estetyczny. Trzeba uważać i dbać o to zwłaszcza w czasach globalizmu, gdzie tak naprawdę wszędzie możemy zarazić się grzybicą lub innymi przypadłościami np. podczas wizyty na basenie lub w momencie mierzenia obuwia w sklepie.
 


3 thoughts on “Droga do pięknych stóp

  1. Ja za to uwielbiam masaż stóp, szczególnie jak pani Joasia z salonu mi go wykonuje, po takim masażu mam wrażenie, że stopy mam tak lekkie, że unoszę się nad ziemią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>