Regulacja brwi woskiem

Regulacja brwi to zabieg, który wykonywany jest przez dosyć sporą liczbę kobiet, jednak niestety nie każda z nich potrafi w odpowiedni sposób usunąć niechciane owłosienie, dlatego też najlepiej wybrać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Obecnie kosmetyczki stosują dwie metody, a mianowicie wyrywają włoski pęsetą lub woskiem, co w domowych warunkach byłoby dosyć trudne do wykonania. Jak zatem wygląda depilacja brwi woskiem i czy taki zabieg jest bolesny?

Wyrywanie włosków czy to pęsetą, czy to przy pomocy wosku jest niestety bolesne, jednak ból ten jest na szczęście do przeżycia i tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Decydując się jednak na taki zabieg, warto wybrać salon kosmetyczny, który cieszy się dobrą opinią wśród klientek, z czym raczej nie powinno być problemów, gdyż w Opolu znajduje się naprawdę wiele godnych polecenia salonów [informacje: kosmetyczki Świat Urody], a niejedna kosmetyczka nie może narzekać na brak klientek.

Wracając jednak do depilacji brwi woskiem, to metoda ta jest dosyć skuteczna, ponieważ usuwa włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu dużo wolniej odrastają, a to przecież jest w tym wszystkim najważniejsze. Jest też dużo bardziej skuteczna niż stosowanie pęsety, gdyż za pomocą wosku można usunąć nie tylko ciemne i widoczne włoski, ale również niewidoczny meszek. Obecnie w gabinetach włoski znajdujące się pod łukiem brwiowym można usunąć za pomocą dwóch rodzajów wosków, a mianowicie zimnego w plastrach, a także ciepłego, charakteryzującego się konsystencją gęstej cieczy. Pierwsza metoda jest dosyć prosta i może być bez problemu przeprowadzona w domu, ponieważ wystarczy jedynie zakupić w drogerii specjalne plastry z woskiem, które należy rozgrzać w dłoniach, przykleić na depilowany fragment i energicznie pociągnąć. Druga jest nieco trudniejsza, dlatego też przeprowadzana jest wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Niezwykle istotna jest w tym przypadku kontrola temperatury wosku, który nie powinien być zbyt gorący, gdyż może poparzyć skórę. Metoda ta jest lepsza od zimnego wosku w plastrach, ponieważ pod wpływem ciepła cebulka włosa łatwiej wydostaje się na zewnątrz, a więc i efekty są o niebo lepsze. Taki zabieg należy jednak przeprowadzać wyłącznie w salonie kosmetycznym, gdyż w domowych warunkach kończy się to zazwyczaj niezbyt ciekawie.


One thought on “Regulacja brwi woskiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>