Zalety stałej protezy zębowej

Niestety obecnie coraz więcej osób traci wszystkie swoje zęby wskutek paradontozy lub próchnicy. Szacuje się, że nawet co czwarty Polak powyżej 65 roku życia nie ma już ani jednego własnego zęba. Taka sytuacja wiąże się z problemami zdrowotnymi związanymi z brakiem możliwości rozdrobnienia przyjmowanego pokarmu, oraz złym samopoczuciem wynikających z aspektów estetycznych sytuacji. Dlatego wiele osób decyduje się na zastosowanie protezy zębowej.

Wprawdzie wykonuje ją specjalista protetyk, ale najpierw pacjenta musi obejrzeć stomatolog. Wrocław jest miastem, w którym łatwo można zdobyć protezę zębową. Aby znaleźć dobry gabinet, najlepiej wpisać w wyszukiwarkę hasło: "dobry stomatolog we Wrocławiu". Warto zwrócić uwagę na miejsca, gdzie w jednym miejscu możemy znaleźć i dentystę i protetyka.

Gdy ludzie myślą o protezie, wielu z nich automatycznie przychodzi na myśl wyjmowany model z akrylu, który na noc moczy się w szklance, a w dzień ciągle wypada. To rozwiązanie cieszyło się szczególną popularnością w czasach naszych babć. Dziś coraz częściej stosowane są protezy stałe, mocowane na implantach mocowanych w kościach szczękowych. Większość starszych osób od zakupu tego modelu, odstrasza jego cena. Warto jednak pamiętać, że protezy ruchome wymagają regularnej, kosztownej pielęgnacji, więc już po niecałych dziesięciu latach zwróci się inwestycja w protezę stałą, którą można przecież nabyć na raty.

Przy stosowaniu ruchomej protezy z czasem dochodzi do zaniku kości szczęki, z uwagi na brak ich stymulacji. To utrudnia, a nawet uniemożliwia prawidłowe założenie urządzenia, oraz źle wpływa na wygląd twarzy, skóra nie ma na czym się oprzeć, więc zmarszczki stają się bardziej widoczne. Ponieważ stałą protezę przyczepia się do implantów w dziąsłach, stymuluje ona kości w jamie ustnej podobnie, jak naturalne zęby, pozwala więc na zachowanie ich kondycji. Proteza stała nie zasłania dziąseł i podniebienia, opierając się na minimalnym rusztowaniu, pozwala na pełne cieszenie się smakiem spożywanych potraw. Dzięki niej można jeść wszystko, nawet produkty bardzo twarde. Nie ma również problemu związanego z wypadaniem protezy podczas śmiechu, kaszlu, czy nawet ziewania. Wbrew pozorom, urządzenie takie jest o wiele bardziej trwałe, niż protezy akrylowe. Pacjenta, który chce założyć sobie protezę stałą, musi najpierw obejrzeć dentysta. Wrocław to siedziba wielu gabinetów stomatologicznych współpracujących z protetykami, w których można sobie zamówić i założyć opartą na implantach protezę zębów przytwierdzaną na stałe.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>